آیا پینگ یا سرعت شبکه بر سودآوری استخراج اتریوم تاثیر دارد؟

[ad_1]

این مقاله از بلاگ توسط عضو جامعه ماینرهای

2miner آقای سپهر هاشمی (Mownten@) به زبان شیرین پارسی ترجمه شده است.

سرعت پینگ یا شبکه اغلب اولین چیزی است که ماینرها هنگام مقایسه استخرهای ماینینگ به آن توجه می کنند. آنها در برنامه ماینینگ خود می بینند که با چه سرعتی سهم ها به یک استخر فرستاده شده و پذیرفته می شوند. مثلا برای یک استخر 50 میلی ثانیه طول میکشد، در حالی که برای دیگری 150 میلی ثانیه. در نتیجه، ماینرها تصویر می کنند که اولی بهتر از دومی است. آیا حق با آنهاست یا اشتباه می کنند؟

یک سهم کاری در یک استخر چیست؟

یک سهم واحدی است که برای اندازه گیری کار یک ماینر در یک استخر از آن استفاده می شود.

تعامل بین ماینر و استخر کاملا ساده است. استخر وظیفه ای را برای ماینر می فرستد. ماینر نیز راه حل هایی (یعنی سهم هایی) را به استخر پس می فرستد.

مطالعه بیشتر: وقتی در یک استخر مشغول ماینینگ هستید سهم کاری و سختی سهم چه هستند؟

در اسکرین شات زیر می بینید که نرم افزار ماینینگ پذیرفته شدن سهم ها توسط استخر را نشان می دهد.

پینگ در استخرها یعنی چه؟

پینگ در یک استخر مانینگ به معنای مدت زمانی است که طول می کشد تا سهم ارسال شده توسط یک ماینر به استخر برسد و پردازش بشود.

پردازش سهم به معنای قبول یا رد آن است. استخرها همه سهام ورودی را تایید می کنند تا مطمئن شوند که راه حل های ارسال شده توسط ماینرها درست است: بدیهی است که آنها نمی توانند کورکورانه به ماینرها اعتماد کنند.

دستور PING در ویندوز یا لینوکس سرعت پاسخ سرور را می سنجد. PING در برنامه های ماینینگ سرعتی که سرور استخر سهم شما را دریافت می کند، پردازش می کند، و به شما باز می گرداند را اندازه گیری می کند. به همین دلیل است که برنامه های ماینینگ به جای PING به آن “زمان تایید سهم” می گویند.

مطالعه بیشتر: بررسی پینگ واقعی تا سرور استخر ماینینگ با ابزار Stratum.

ping-tool-example

انتخاب استخرها بر مبنای لتنسی اشتباه است

مثلا یک ماینر به یک استخر متصل می شود و شروع به ارسال سهم می کند. او می بیند که سهم ها در ظرف 50 میلی ثانیه پذیرفته می شود (پینگ 50 میلی ثانیه است). سپس ماینر به استخر دیگری متصل می شود و می بیند که سهم ها در ظرف 150 میلی ثانیه پذیرفته می شوند. او فکر می کند که اولی بهتر است و آنجا را انتخاب می کند.

مساله این است که کاملا اشتباه است.

وقتی استخر ماینینگ را انتخاب می کنید، به جای پینگ، باید به سهام های بیات نگاه کنید. این بدان معنا نیست که شما چیزهای دیگری مانند پاداش MEV و توزیع آن، کارمزدهای استخر، قابلیت استفاده و غیره را نیز نباید در نظر بگیرید.

اما برویم سراغ سهم ها. استخر2miners دارای آمار دقیق سهم کاری هر ماینر است.

سهم ها می توانند به سه شکل باشند:

  • معتبر – سهم های پذیرفته شده توسط یک استخر. ماینرها فقط برای این سهم ها پاداش دریافت می کنند.
  • نامعتبر – سهم های رد شده توسط یک استخر به دلیل نامعتبر بودن آنها هستند. در بیشتر موارد این امر بدلیل اورکلاک بیش از حد کارت گرافیک است. کاهش اورکلاک آن مشکل را حل می کند. مطالعه بیشتر: نحوه اورکلاک کارت گرافیک های Nvidia و AMD بر الگوریتم های مختلف.
  • بیات – سهم هایی هستند که توسط یک استخر پذیرفته نشده اند، زیرا دیر به استخر رسیده اند.

به لطف بلوک های عمو در شبکه اتریوم، هر سهم بیات، حتی پس از 1000 یا 2000 میلی ثانیه، می تواند به یک راه حل بلوک تبدیل بشود. مطمئنا، چنین بلوکی پاداش کامل 2 اتریومی یا بیشتر را برای شما به ارمغان نمی آورد؛ اما به عنوان یک بلوک عمو، می تواند 1.75 اتر برای شما بدست بیاورد.

بسیاری از استخرها مفهوم یک سهم بیات را به اشتباه تفسیر می کنند. اگر یک سهم یک ثانیه بعد از این یک استخر شروع به اعزام کردن یک مساله جدید به سمت ماینر کرد برسد، آن سهم کنار گذاشته می شود. استخر 2miners از رویکرد متفاوتی بهره می برد. ما با احتیاط تمام سهم ها را مدیریت می کنیم و سعی می کنیم حداکثر استفاده را از آنها ببریم. سهم دیر می آید؟ مشکلی نیست، شاید بتوانیم یک بلوک عمو ایجاد بکنیم!

هنگامی که استخراج را در یک استخر شروع می کنید، آمار سهم خود را مطالعه کنید. اگر سهم های بیات ندارید، آن استخر برای شما خوب است. پینگ شما مهم نیست.

باز هم، هنگام انتخاب یک استخر، موارد دیگری مانند نحوه پرداخت، کارمزدها، MEV و غیره باید در نظر گرفته شوند. در این مورد، ما فقط در مورد سرعت شبکه صحبت می کنیم.

در اینجا یک مثال هست که نظریه ما را اثبات می کند.

بیایید دو ماینر یکسان را با سرعت هر کدام 500 مگاهش بر ثانیه در نظر بگیریم. اولی دارای پینگ 50 میلی ثانیه به استخر هست و دومی 500 میلی ثانیه.

در یک ساعت، اولین ماینر 200 سهم را به استخر می فرستد. تمام سهم ها معتبر هستند و هیچ سهم بیاتی یافت نشده است. دومین ماینر 200 سهم را در یک ساعت به استخر می فرستد. تمام سهم ها معتبر هستند و هیچ سهم بیاتی یافت نشده است.

هر دوی آنها پاداش یکسانی می گیرند. اولی به دلیل پینگ کمتر، سهم کاری بیشتری دریافت نمی کند و دومی به دلیل پینگ بالاتر سهم کاری کمتری نمی گیرد.

تفاوت بین اتریوم و دیگر رمزارزها. بلوک های عمو

بلوک عمو یک تفاوت مهم بین اتریوم و همچنین سایر سکه های الگوریتم Ethash با سایر رمزارزها است. زمان یافتن بلاک در اتریوم بسیار کوتاه است: به طور متوسط 13 ثانیه. اکثر رمزارزها زمان طولانی تری در یافتن بلاک دارند. در بیتکوین، هر 10 دقیقه یک بلوک جدید پیدا می شود. هنگامی که شخصی یک بلوک جدید را پیدا کرد، باید در اسرع وقت اطلاعات مربوط به آن را به سایر گره های شبکه (ماینرها) منتقل کند.

در شبکه اتریوم، استخرهای ماینینگ اغلب همزمان بلوک های جدیدی را پیدا می کنند و سپس با یکدیگر رقابت می کنند.

به لطف بلوک های عمو، یک استخر ماینینگ که کمی دیرتر از استخرهای دیگر یک بلوک را پیدا می کند، می تواند پاداش بگیرد. همچنین این اتفاق زمانی که دو استخر به طور همزمان یک بلوک جدید را پیدا می کنند نیز می افتد، اما یکی از آنها با تعداد بیشتری از استخرهای عمده ی ماینینگ در شبکه نسبت به دیگری متصل است. در این حالت، اولی یک پاداش بلوک کامل دریافت می کند، در حالی که دومی برای یک بلوک عمو پاداش می گیرد.

پاداش بلوک فعلی در شبکه اتریوم به طور متوسط کمی بیش از 2 سکه اتریوم است. پاداش برای بلوک عمو 1.75 سکه اتریوم است. اختلاف کمی است.

مقالات مفصل در این باره: “پاداش بلوک من کم یا صفر است. بلوک های عمو و یتیم” و “بلوک های یتیم، بیات و عمو در بیتکوین و اتریوم“.

داشتن تعداد بیش از حد بلوک عمو بد است. افسانه یا واقعیت؟

ناگفته نماند که هر استخر باید تلاش کند تا ارتباط خوبی با سایر گره های شبکه حفظ کند تا اطلاعات مربوط به بلوک های جدید را در سریع ترین زمان ممکن به دست آورد و اطلاعات مربوط به بلوک های موجود در استخر را به همان سرعت ارسال کند.

استخر

2Miners تمام تلاش خود را برای اطمینان از اتصال استخر به تعداد هر چه بیشتر گره های ممکن در سراسر جهان انجام می دهد. به علاوه، ما با دیگر استخرهای ماینینگ همکاری می کنیم و گره های شبکه خود را مستقیماً به هم متصل می کنیم. در نتیجه ما بدون تاخیر اطلاعات مربوط به بلوک های جدید را ارسال و دریافت می کنیم.

ما همچنین صفحه خاصی را ایجاد کرده ایم که آمار گره های شبکه را در استخرهای ماینینگ مختلف نشان می دهد: آمار شبکه اتریوم.

وقتی چیزی مانند این را می شنوید: “این استخر به دلیل سرورهای بد دارای بلوک های عموی زیادی است”، هیچ معنایی ندارد. ما مطمئن هستیم که استخرهای ماینینگ خوب از ده مورد برتر می توانند سرورهای با کیفیتی را خریداری و راه اندازی کنند.

تعداد بلوک‌های عمو می‌تواند به دلایلی خارج از کنترل استخر افزایش بیابند. هنگامی که محبوب ترین استخر در شبکه اتریوم، یعنی استخر Sparkpool، در چین قرار داشت، ارتباط بین استخرهای چینی و استخرهای اروپایی/آمریکایی در چندین نوبت به دلیل فایروال بزرگ چین مختل شد. استخرها با تاخیرهای طولانی اطلاعات را رد و بدل می کردند و تعداد زیادی بلوک عمو در استخرها وجود داشت.

بلوک های عمو: بله یا نه؟

قطعا بله! هرچه بیشتر بهتر. خودتان ببینید: یک استخر 100 بلوک و 5 بلوک عمو را پیدا می کند، دیگری 100 بلوک و 10 بلوک عمو را پیدا می کند. تفاوت در پاداش بیش از 3٪ است.

پس بلوک های عمو در نهایت خوب هستند یا بد؟جواب کاملی برای پاسخ دادن به این سوال وجود ندارد.

اگر یک بلوک عمو نتیجه ی اتصال ضعیف گره استخر به سایر گره های شبکه باشد، بد است. اگر یک بلوک عمو یک پاداش اضافی پیش بینی نشده باشد، خوب است.

پاداش: آیا بلوک های خالی 2 اتریومی بدون تراکنش، بد هستند؟

در این مقاله، ما مشخص کردیم که اگر یک استخر تعداد زیادی بلوک عمو داشته باشد، لزوما بد نیست. حتی ممکن است برعکس باشد.

حالا بیایید در مورد یک افسانه دیگر صحبت بکنیم: “استخرهایی که بلوک 2 اتریومی استخراج می کنند بد هستند”.

موضوع اینجاست. بلوک های 2 اتریومی، بلوک هایی خالی هست که حاوی هیچ تراکنشی نیستند.

به طور کلی، بلوک های 2 اتریومی درست پس از پیدا شدن بلوک قبلی ظاهر می شوند. به عنوان مثال، می توانید به بلوک 2 اتریومی شماره 11 789 558 نگاه کنید که تنها پس از یک ثانیه بلوک 11 789 557 را دنبال کرد.

گره اتریوم به گونه ای کار می کند که پس از شروع کار بر روی یک بلوک جدید، بلوک های “خالی” را در ظرف 200 الی 300 میلی ثانیه اول ایجاد می کند. هیچ راه حلی برایش وجود ندارد. به عبارت دیگر، درست پس از اینکه یک استخر یک بلوک جدید را پیدا می کند یا اطلاعاتی در مورد یک بلوک جدید را از شبکه دریافت می کرد، در همان کسر اول از ثانیه “لخت” می شود. استخر زمان کافی برای پر کردن بلوک با تراکنش ها را ندارد.

مجددا تاکید میکنیم که با توجه به اینکه استخرهای برتر می توانند سرورهای مناسبی را بخرند و راه اندازی کنند، بلوک

2 اتریومی یک چیز کاملاً عادی است. از سویی دیگر، اگر یک استخر 10 ثانیه قبل تر اطلاعاتی در مورد یک بلوک جدید دریافت کند و هیچ تراکنشی به بلوک اضافه نکرده باشد، مورد تایید نخواهد بود و در این صورت می توان گفت که استخر نامناسبی است. اما صادقانه بگویم، تقریبا هرگز چنین اتفاقی نمی افتد.

آیا راهی برای استخر جهت حل مشکل گره وجود دارد؟ بله وجود دارد. یک استخر می تواند نوعی وقفه (timeout) یا تأخیر (delay) تعیین کند. مثلاً یک استخر می‌تواند اطلاعات مربوط به یک بلوک جدید را از ماینرها در 500 میلی‌ثانیه اول پس از دریافت پنهان بکند و همچنان مساله های قدیمی را جهت حل کردن و ایجاد راه حل برای آنها ارسال کند. در نتیجه، به جای یک بلوک خالی 2 اتریومی، استخر ممکن است یک بلوک عمو به ارزش 1.75 اتریوم پیدا بکند. اما هر چه باشد بلوک 2 اتریومی قطعا بهتر از 1.75 اتریومی است وچنین اصلاحی اصلا منطقی نخواهد بود.

برای دریافت جدیدترین اخبار، عضو گروه تلگرام ما بشوید و ما را در توییتر دنبال کنید.[ad_2]

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You might like

© 2022 All in Cyrpto - WordPress Theme by WPEnjoy